Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Înaltpreasfințitului Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni, adresat Prea Sfințitului Siluan, Episcop de Orhei, vicar mitropolitan, cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Ocrotitor

Prea Sfinția Voastră!

În aceste momente deosebite, dorim să Vă adresăm cele mai sincere și mai calde felicitări și urări de bine cu prilejul sărbătoririi zilei Cuviosului Siluan Athonitul — Ocrotitorul spiritual al Prea Sfinției Voastre.

Fie ca ajutorul și mijlocirea Cuviosului Siluan să Vă însoțească mereu în frumoasa și complexa lucrare pastorală și misionară pe care o desfășurați spre slava Prea Sfintei Treimi, binele Bisericii Ortodoxe din Moldova!

Întru mulţi şi fericiţi ani!

Cu dragoste întru Hritos Domnul,

† NICODIM

Arhiepiscop de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.