Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizită pastorală în parohia „Sf. Treime” din comuna Larga, Briceni

În Duminica după Nașterea Domnului, după Sfînta Liturghie, Prea Sfințitul Nicodim a efectuat o vizită pastorală la biserica „Sf. Treime” din comuna Larga, Briceni, păstorită de protoiereul Dimitrie Eșanu.

La fața locului, Ierarhul a inspectat lucrările de reparație care se fac în interiorul sfîntului locaș și a discutat cu părintele paroh, protoiereul Dumitru Ieșanu, cu ctitorii și meșterii despre problemele care necesită a fi depașite pe parcurs.

Mulțumind tuturor pentru purtarea de grijă și sîrguința depusă la restaurarea bisericii monument „Sf. Treime” din comuna Larga, Vlădica i-a binecuvîntat la lucru cu spor și ajutor sfînt de la Bunul Dumnezeu.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.