Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a vizitat manastirea „Învierea Domnului” din Briceni și a felicitat viețuitoarele cu prilejul sărbătorii Nașterii Domnului

În a patra zi de Nașterea Domnului, Duminica, 10 ianuarie 2021, după Sfînta Liturghie oficiată la Catedrala Arhierească din Briceni, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a vizitat manastirea „Învierea Domnului” din Briceni pentru a aduce nevoitoarelor mănăstirii în frunte cu preacuvioasa maică stareță, Egumena Danielade, calde mesaje de felicitare și daruri speciale cu prilejul luminatului Praznic al venirii în lume a Mîntuitorului Hristos.

Maicile au mulțumit Ierarhului pentru vizita părintească întreprinsă cu prilejul sărbătorii și l-au răsplătit cu frumoase cîntări de colinde.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.