Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Sfîntul Apostol și Evanghelist Ioan Teologul cinstit la Mănăstirea “Învierea Domnului” din oraşul Briceni

În ziua pomenirii  Sfîntului Apostol și Evanghelist Ioan Teologul, vineri, 9 octombrie 2020, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, o oficiat Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Învierea Domnului” din oraşul Briceni.

În cadrul Sfintei Liturgii la ectenia mare și la ectenia întreită au fost înălțate rugăciuni speciale pentru cei bolnavi şi încercaţi astăzi în lume de noul virus și pentru întărirea noastră fizică și duhovnicească.

La finalul slujbei, Prea Sfințitul Nicodim a felicitat toți credincioșii cu prilejul sărbătorii, în special pe cei ce-și sărbătoresc ziua Sfîntului ocrotitor, îndemnîndu-i să urmeze credința și faptele celui mai iubit dintre ucenicii Mîntuitorului.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

Comments are closed.