Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Membrii Organizaţiei Umanitare „Hilfe fur Osteuropa Todtnau-Seelscheide” în vizită în eparhia de Edineț și Briceni

 

La invitația Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, în contextul derulării proiectului de amenajare a Spitalului raional Edineț şi a întăriiri legăturilor de caloborare între Eparhia noastră şi Organizația Umanitară „Hilfe fur Osteuropa Todtnau-Seelscheide” din Germania, zece membri ai Organizației întreprind în perioada 5-10 mai 2015 o vizită de lucru la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei și la Reședința Episcopală din orașul Edineț, în cadrul căreia se vor desfășura și o serie de acțiuni filantropice în sprijinul mai multor familii vulnerabile.

Din componența delegației fac parte: doamna Ursula Honeck — Președinte, Thomas Honeck, Augusta Jumanca, Josef Schneider, Erich Steck, Manfred Dietsche, Gunther Kollner, Jana Kollner, Cornelia Schneider și Paul Klingele.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

Comments are closed.