Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Training pentru pentru participanții la programul de dezvoltare a serviciilor pentru tineri

???????????????????????????????

 

Cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, în perioada 5-8 mai 2015, la Reședința Episcopală din orașul Edineț se desfășoară cursuri de instruire pentru reprezentanții parohiilor în care se va desfășura programul de dezvoltare al serviciilor pentru tineri inițiat de Asociația Obștească „Ajutorul Creștin din Moldova” în parteneriat cu Episcopia de Edineț și Briceni.

Sub îndrumarea trainerilor din Finlanda, participanții au învățat metode de integrare în societate a persoanelor marginalizate, cu dizabilități sau din familii vulnerabile și au fost stabilite obiective concrete de înființare a cluburilor de tineret și a sarcinilor pe care le vor avea de îndeplinit.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

???????????????????????????????

 

DSCN3141

 

???????????????????????????????

 

???????????????????????????????

 

???????????????????????????????

 

Comments are closed.