Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizită de lucru în orașul Todtnau, Germania

 

În perioada 12-13 martie curent, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, s-a aflat în vizită de lucru la sediul Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa” din orașul Todtnau, Germania. Aici Prea Sfinția Sa a avut o întîlnire cu Doamna Președinte, Ursula Honeck, în cadrul căreia a discutat despre dinamizarea activităților comune de întrajutorare a persoanelor nevoiașe din țara noastră, continuarea dotării Spitalului raional Edineț cu cele necesare, întărirea încrederii și a relațiilor de colaborare.

În calitate de vicepreședinte al Organizației, Ierarhul a participat cu idei și propuneri și la o masă rotundă a membrilor, la care s-a discutat programarea și organizarea în martie 2016 a unor festivități consacrate jubileului de 25 de ani de la fondarea instituției.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și briceni

 

 

 

 

 

Comments are closed.