Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizita de lucru a reprezentanților conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa la Spitalul Raional Edineț

 

După Sfînta Liturghie ce a avut loc la Mănăstirea Călărășeuca, miercuri, 21 ianuarie 2015, cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, care și-a asumat responsabilitatea și purtarea de grijă față de Spitalul Raional Edineț, părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, împreună cu doamna Ursula Honeck, prim-președintele Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa”, domnul Gunter Kollner, doamna Augusta Jumanca și domnul Ovidiu Jumanca, membri ai Organizației, au întreprins o vizită de lucru la Spitalul Raional din Edineț. Aici au vizitat secțiile de Traumatologie și Cardioreumatologie pentru a lua cunoștintă de modul cum a fost folosit ajutorul umanitar ce a fost acordat anterior și au purtat discuții cu pacienții. 

Oaspeții au fost întîmpinați de domnul Anatolie Guțu, Directorul Spitalului, împreună cu personalul medical al secțiilor cu multă căldură și bucurie, exprimînd încă o dată mulțumiri pentru ajutor și pentru acest suport material care le-a fost acordat, sperînd că și în continuare vor avea parte de o colaborare fructuoasă.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.