Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Slujba Privegherii în ajunul marelui praznic al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

 

În ajunul marelui praznic al Naşterii Domnului, marţi, 6 ianuarie 2015, Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineț şi Briceni, a oficiat slujba Privegherii în Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din oraşul Orhei.

În seara zilei, Prea Sfinţia Sa, înconjurat de soborul de preoţi şi diaconi slujitori ai Catedralei, a oficiat Pavecernița Mare, Litia şi slujba Utreniei cu ceasul I, după care a îndemnat pe cei prezenți să retrăiască duhovnicește aceste clipe de ajun ce ne introduc în atmosfera mistică a sărbătorii.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.