Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a botezat la mănăstirea Ciuflea din capitală pe pruncul Natanael

 

Luni, 24 noiembrie 2014, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a boteza la mănăstirea „Sf. M. Mc. Teodor Tiron” din capitală, cu binecuvîntarea Întîistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova, Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir, pe pruncul Natanael, fiul domnului Vadim Corjan, nepotul Prea Sfințitului Anatolie, Episcop de Cahul și Comrat.

Cu prilejul altoirii noului vlăstastar în Via Domnului, Ierarhul a adresat părinților și nașilor cordiale felicitări, urîndu-le ca această mlădiță să aducă roade vrednice duhovnicești, astfel încît să fie păstrată pentru a se împărtăși de fericirea veșnică în Împărăția cea Cerească.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.