Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunare cu slujitorii Episcopiei de Edineț și Briceni

 

În seara zilei de luni, 3 noiembrie 2014, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a convocat la Mănăstirea „Nașterea Domnului”, Zăbriceni, adunarea generală a slujitorilor eparhiei.

Pentru început, Vlădica a adus la cunoștința preoților hotărîrile Sinodului BOM din 2 octombrie și ale celui al BORu din 23 octombrie curent la care a participat. Apoi discuțiile din cadrul întrunirii s-au axat pe subiecte ce țin de disciplină, respectarea programului liturgic, necesitatea petrecerii preotului în parohie, precum și alte întrebări de ordin pastoral și administrativ.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

Comments are closed.