Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Instruire pentru voluntarii din cadrul proiectului „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni”

 

Cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, în perioada 27-28 octombrie 2014, la Centrul Eparhial din orașul Edineț s-au desfășurat cursuri de instruire pentru toți voluntarii maturi și tineri ce au fost implicați în programul social „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni”. Training-urile au avut ca tematică generară dezvoltarea serviciilor de îngrijire la domiciliu, axîndu-se în special pe recapitularea cunoștințelor și deprinderilor dobîndite pe parcursul celor 3 ani de desfășurare a programului.

Activitățile au fost coordonate de specialiști din cadrul Asociației Obștești „Ajutorul Creștin din Moldova” în colaborare cu Organizația „HomeCare”.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.