Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim și-a creștinat nepoțica, prunca Daria

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat înconjurat de un sobor de preoți și diaconi la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei Taina Sfîntului Botez asupra nepoțelei sale, prunca Daria.

Cu acest fericit și binecuvîntat prilej, noi, colaboratorii centrului eparhial și slujitorii Episcopiei de Edineț și Briceni Vă adresăm Prea Sfințite Stăpîne sincere felicitări!  Fie ca Bunul Dumnezeu să dăruiască puncei Daria, care a fost renăscut din apă și din Duh, multă sănătate, creștere fără primejdii, înțelepciune, spor în toate, credință, nădejde, dragoste și mîntuire. Fie ca Sfinta Ocrotitoare a micuței, prin mijlocirile sale să-i  dăruiască putere de a invinge orice ispita, curaj, rîvnă și dragoste pentru comuniunea cu Dumnezeu prin rugăciune în Sfînta Sa Biserică.

Să Vă trăiască nepoțica la mulți și fericiți ani!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.