Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Concert de căntece pascale în Duminica Sfintelor Femei Mronosițe la Trinca, Edineț

 

În Duminica Sfintelor Femei Mironosițe, la 4mai 2014, în satul Trinca, raionul Edineț, după Sfînta Liturghie, cu binecuvîntarea părintelui paroh, protoereul Vasile Roșca, a fost susținut un concert în cinstea tuturor femeilor creștine.

Concertul a fost deschis de către corul bisericii „Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil” din localitate, condus de preoteasa Inna Roșca. La concert au participat copiii de la grădiniță și de la gimnaziul din sat. Copiii au interpretat cîntece și au recitat poezii cu tema „Învierea Domnului” și despre mamă.

La sfîrșit tuturor participanților și celor prezenți li s-a oferit cîte un mic cadou.

Preoteasa Inna Roșca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.