Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunarea blagociniei Dondușeni

 

Cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, joi 27 martie 2014, clericii din blagocinia Dondușeni în frunte cu părintele blagocin, protoiereul Veaceslav Matiescu, au desfășurat adunarea ordinară a circumscripției și au prezentat rapoartele de dare de seamă pentru primul trimestru al anului 2014. În deschiderea ședinței, părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, a transmis slujitorilor binecuvîntările și dispozițiile Ierarhului referitoare la bunul mers al vieții eparhiale, după care s-au pus în discuție teme legate de slujirea în Postul Mare, spovedania preoților și credincioșilor.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

Comments are closed.