Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunarea blagociniei Ocnița

 

Slujitorii blagociniei Ocnița s-au întrunit miercuri, 26 martie 2014, la Reședința episcopală din orașul Edineț în ședința ordinară a circumscripției, după care au fost prezentate rapoartele de dare de seamă pentru primul trimestru al anului 2014. Adunarea a fost deschisă de părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, care a adus la cunoștința slujitorilor ultimile dispoziții ale Ierarhului legate de bunul mers al vieții eparhiale, după care părintele blagocin, protoiereul Alexandru Usatîi, a discutat cu preoții despre programul slujbelor din Postul Mare, spovedania și viața duhovnicească a clericilor și credincioșilor, alte întrebări legate de viața cotidiană a parohiei.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

Comments are closed.