Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunarea blagociniei Edineț

 

Cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, luni 24 martie 2014, la Reședința episcopală din orașul Edineț a avut loc adunarea blagociniei Edineț. În debutul ședinței a luat cuvîntul părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, după care întrunirea a fost prezidată de către părintele blagocin, protoiereul Ioan Gînju. Pe ordinea de zi s-au aflat subiecte legate de starea duhovnicească a slujitorilor altarului în perioada postului mare, spovedania și pregătirea pentru slujbe, oficierea Liturghiei Darurilor mai înainte sfințite.

La încheiere fiecare preot a prezentat raportul de dare de seamă pentru primul trimestru al anului 2014.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

Comments are closed.