Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

A fost repartizat un nou lot de ajutoare pentru anul 2013 destinat proiectului „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni”

 

În dimineața zilei de 2 aprilie 2013, la Reședința Episcopală din orașul Edineț, în prezența Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a fost distribuit participanților din cadrul proiectului „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni” un nou lot de ajutoare, constînd din produse alimentare, care vor fi împărțite bătrînilor singuratici, lipsiți de grija și atenția apropiaților și a celor din jur. Cu acest prilej, Ierarhul a vorbit și despre oportunitatea și importanța pastorației bătrînilor singuratici, apropierea lor de viața Bisericii prin rugăciune, spovedanie, Sfînta Împărtășanie.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

Comments are closed.