Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Ultima zi a cursurilor de instruire pentru voluntarii din cadrul proiectului social

 

La 7 martie 2013, la Reședința Episcopală din orașul Edineț a avut loc ultima zi de instruire a voluntarilor din cadrul proiectului Asociației Obștești „Ajutorul Creștin din Moldova” — „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni”. La cursurile desfășurate astăzi au participat voluntarii tineri și maturi din al doilea grup, care a inclus parohiile Edineț, Rotunda, Ruseni, Alexăndreni și Hinăuți. În cadrul programului au fost discutate subiecte referitoare la modul în care voluntarii pot contribui la îmbunătățirea calității vieții oamenilor aflați în nevoie prin susținere materială și spirituală. La final voluntarii au primit din partea organizatorilor diplome de participare.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.