Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Cursuri de instruire pentru al doilea grup de voluntari din cadrul proiectului „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni”

 

La 6 martie 2013, la sediul eparhial din orașul Edineț au continuat cursurile de instruire pentru cel de-al doilea grup de voluntari din cadrul proiectului „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni”. La training participă 50 de voluntari tineri și 25 de voluntari adulți din următoarele cinci parohii incluse în proiect — Edineț, Rotunda, Ruseni, Alexăndreni și Hinăuți. Tematica generală a cursurilor este „Voluntariatul – activitate de interes public”.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.