Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizită la biserica „Sf. Trei Ierarhi” din orașul Kiev

 

În ziua de 7 februarie 2013, după serviciul divin ce a avut loc în Lavra Kievo-Pecerska,  Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a întreprins o vizită în parohia „Sf. Trei Ierarhi” din orașul Kiev, blagocinia Goloseevca, unde paroh este concetățeanul nostru, preotul Valerie Jelihovschi. În semn de aleasă prețuire și în perspectiva unei fructuoase colaborări cu Eparhia de Edineț spre slava lui Dumnezeu și binele Bisericii Ortodoxe, Prea Sfințitul Nicodim l-a decorat pe părintele Valerie Jelihovschi cu medalia „Sf. Vasile cel Mare” de gradul I.

 

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.