Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Scrisoare de mulțumire adresată Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, din partea delegației din Piatra Neamț a Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa”, în urma vizitei efectuate la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei și în Episcopia de Edineț și Briceni

 

Prea Sfinţia Voastră, Părinte Nicodim,

În numele delegaţiei din Piatra Neamţ, îmi permit să vă mulţumim din suflet pentru că ne-aţi onorat în aceste zile de Sărbătoare creştină să luăm parte alături de Prea Sfinţia Voastră, de întregul sobor de vrednici slujitori ai bisericii, de poporul moldovean, la fericirea de a trăi intens dorul unei vieţi de rugăciune. Pentru noi, pentru inimile noastre obosite, a fost un izvor de odihnă sufletească şi vă multumim.

Vă mulţumim şi pentru ospitalitatea atât de recunoscută pe plaiurile Republicii Moldova, şi vă dorim încă o dată un An Nou bun, cu sănătate, cu bucurii, cu prezenţa lui DUMNEZEU şi de rugăciune către EL.

Augusta Jumanca

Comments are closed.