Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare și mulțumire adresat Prea Sfințitului Nicodim din partea egumenei Daniila și a viețuitoarelor Mănăstirii „Învierea Domnului”, Briceni

 

Prea Sfințite Stăpîne!

Primiți sincerele și smeritele noastre mulțumiri pentru toată purtarea părintească de grijă, înțelepciunea și blîndețea cu care ne călăuziți sufletele pe calea mîntuirii, făcîndu-Vă pildă „credincioşilor cu cuvîntul, cu purtarea, cu dragostea, cu credinţa”(I Tim. IV, 12). În mod deosebit dorim să Vă mulțumim și pentru călduroaselr bluze oferite în dar obștii noastre în cinstea praznicului Nașterii Domnului.

În aceste clipe de sărbătoare Vă dorim ca fericirea duhovnicească să Vă cuprindă întreaga ființă și ca aceste praznice dumnezeești să Vă fie o nouă treaptă în urcușul duhovnicesc spre Împărăția Cerurilor!

Întru mulți și fericiți ani!

Cu profund respect și recunoștință,

Egumena Daniila (Mereuță) împreună cu maicile și

surorile Mănăstirii „Învierea Domnului”, Briceni

 

Comments are closed.