Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare și mulțumire adresat Prea Sfințitului Nicodim din partea arhimandritului Damian și a viețuitorilor Mănăstirii „Nașterea Domnului”, Zăbriceni

 

Prea Sfințite Stăpîne!

Cu o deosebită bucurie Vă adresăm sincerele noastre mulțumiri pentru toată grija părintească, bunătatea și căldura dragostei pe care le arătați față de sfîntul nostru așezămînt  și pentru aceste pulovere călduroase de iarnă.

Fie ca bucuria și harul sărbătorii Nașterii Domnului să vă umple inima, iar Măntuitorul Hristos, Arhiereul cel Veșnic, să Vă dăruiască pace în suflet, sănătate și putere ca să ne păstoriți și să ne povățuiți întru mulți și fericiți ani!

Cu fiască dragoste și aleasă prețuire,

Arhimandritul Damian (Burlacu) împreună cu părinții și

frații Mănăstirii „Nașterea Domnului”, Zăbriceni

Comments are closed.