Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare și mulțumire adresat Prea Sfințitului Nicodim din partea egumenei Eufrosinia și a viețuitoarelor Mănăstirii „Adormirea Maicii Domnului”, Călărășeuca

 

Prea Sfințite Stăpîne!

Cu o deosebită plăcere Vă adresăm sincerele noastre mulțumiri pentru toată bunătatea și căldura dragostei cu care ne înconjurați zi de zi, dar mai ales pentru generosul cadou oferit cu prilejul luminatelor sărbători de iarnă – aceste minunate bluze, ce ne vor încălzi pe timp de iarnă.

Fie ca bucuria și harul sărbătorilor de iarnă să vă umple inima, iar Măntuitorul Hristos, Arhiereul cel Veșnic, să Vă dăruiască pace în suflet, sănătate și putere ca să ne păstoriți întru mulți și fericiți ani!

Întru mulți și fericiți ani!

Cu profund respect și recunoștință,

Egumena Eufrosinia (Peșteran) împreună cu maicile și

surorile Mănăstirii „Adormirea Maicii Domnului”, Călărășeuca

 

Comments are closed.