Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Scrisoare de mulțumire adresată Doamnei Ursula Honeck, Preşedinte a Organizaţiei filantropice Hilfe fur Osteuropa, și Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, din partea Administrației Spitalului Raional Edineț

Doamnei Ursula Honeck,

Preşedinte a Organizaţiei filantropice

 Hilfe fur Osteuropa,

Prea Sfințitului Nicodim,

Episcop de Edineț și Briceni

Ne exprimăm pe această cale recunoştinţa pentru ajutorul acordat, pentru dărnicia şi bunăvoinţa pe care aţi arătat-o faţă de nevoile şi greutăţile noastre. Implicarea Domniilor Voastre prin ajutorul umanitar acordat au adus şi vor aduce şi pe viitor zîmbetul pe faţa bolnavilor din Secţia de Traumatologie a Spitalului Raional Edineţ. Am avut mare necesitate de acest aparataj medical, paturi, lenjerie, cîrje, cărucioare, stative pentru infuzii, seringi, etc., pentru a putea oferi bolnavilor condiţii optime în timpul tratării în secţia noastră.

Vă mulţumim pentru tot ce aţi făcut pentru noi şi pacienţii noştri şi sperăm într-o continuă colaborare.

            Cu mult respect şi profundă recunoştinţă,

Directorul Spitalului Raional Edineţ Guţu Anatolie

şi

medicul ortoped-traumatolog, Secţia Traumatologie

 a Spitalului Raional Edineţ Moraru Sergiu 

 

 


Comments are closed.