Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Taina Sfintei Cununii la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț

 

În ziua de luni, 19 noiembrie 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, înconjurat de un sobor de slujitori, a oficiat în Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Alexandru și Maria Buga, în prezența nașilor – protoiereul Victor și preoteasa Xenia Turea. La încheierea slujbei, Prea Sfinția Sa a felicitat tinerii însurăței cu prilejul celebrării căsătoriei, i-a îndemnat să petreacă viața în curăție, ascultare, răbdare, iubire față de Dumnezeu și unul față de altul și le-a urat multă sănătate, bucurii și împliniri în viața de familie.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și BriceniComments are closed.