Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfinţite Stăpîne Nicodim!

 

Corul Catedralei „Sf. Vasile cel Mare” din oraşul Edineţ vă aduce sincere mulţumiri pentru cadoul oferit cu prilejul sfintei sărbători a Naşterii Domnului. Suntem convinşi că frumuseţea cîntărilor liturgice pe care le interpretăm v-au mişcat inima spre oferirea superbului cadou şi anume – aceste costume, care vor împodobi prezenţa noastră la sfintele slujbe pe care le oficiaţi cu multă rîvnă şi dragoste, şi aceste paltoane, care ne vor încălzi pe timp de iarnă.

Vă dorim un an nou plin de bucurii şi împliniri duhovniceşti şi materiale, iar steaua de la Betleem să vă călăuzească calea în arhipăstorirea de Dumnezeu binecuvîntatei noastre Eparhii a „Ţării de Sus”!

Întru mulţi ani, Stăpîne!

 

Cu deosebit respect,

Corul Catedralei „Sf. Vasile cel Mare” din or. Edineţ

  

Dirijor Dumitru Buga

  

Victor Cuşnir,

Vitalie Rotaru,

Vasile Moşneguţu,

Nicolae Moşneguţu

 

 

Comments are closed.