Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare și mulțumire adresat prea Sfințitului Nicodim din partea maicilor starețe de la mănăstirile din eparhie

 

Prea Sfințite Stăpîne Nicodim!

La ceas de sfîntă sărbătoare, împreună cu sincerele felicitări și urări de sănătate, pace și mîntuire sufletească, Vă aducem cele mai calde mulțumiri pentru grija părintească ce o purtați mereu față de sfintele așezăminte monahale din cuprinsul Episcopiei de Edineț și Briceni și pentru atenția de blînd păstor ce ne-ați acordat-o în preajma sărbătorilor de iarnă, oferindu-ne în dar aceste călduroase bluze.

Vă urăm ca Pruncul Hristos, Cel Născut în ieslea Betleemului, să Vă încălzească sufletul cu Lumina Sa cea dumnezeiască, aducîndu-Vă pace și belșug în toate!

Întru mulți și fericiți ani!

Cu profund respect și recunoștință,

Egumena Maria (Pascariuc),

Egumena Eufrosinia (Peșteran),

Egumena Daniila (Mereuță)

 

 

 

Comments are closed.