Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Programul funeraliilor vrednicului de pomenire protoiereu Leonid Sevastianov

Miercuri seara, 9 martie, sicriul cu trupul neînsuflețit a vrednicului de pomenire protoiereu Leonid va fi adus la biserica „Sf. Irh. Nicolae”din satul Calarașeuca.

Va urma slujba de seară cu parastas, după care, pe tot parcursul se va citi din Sfînta Evanghelie și din Psaltire.

Vineri, 11 martie, începînd cu ora 06.30 se va oficia slujba utreniei, ceasurilor și obedniței. Iar la ora 8.00 va avea loc întîmpinarea Înaltpreasfințitului Arhiepiscop Nicodim și Liturghia Darurilor mai înainte sfințite dup care slujba prohodului. Sicriul cu trupul neînsuflețit protoiereului Leonid va fi înmormîntat în curtea bisericii „Sf. Irh. Nicolae” din satul Calarașeuca.

Dumnezeu să-l odihnească cu drepții!

Comments are closed.