Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Înaltpresfințitul Nicodim a citit a doua parte a Canonului de pocăință al Sfîntului Andrei Criteanul la Mănăstirea Zăbriceni

Înaltpreasfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni, s-a aflat în seara celei de-a doua zi a Postului Mare în mijlocul viețuitorilor și închinătorilor Mănăstirii „Nașterea Domnului”, Zăbriceni, unde a citit a doua parte a Canonului Mare de pocăință al Sfîntului Andrei Criteanul.

La final, Înaltpreasfinția Sa a rostit un cuvînt de învățătură în care a evidențiat îndemnurile la pocăință și întoarcere la Dumnezeu pe care le aflăm în acest superb Canon citit de întreaga Biserică în zilele Postului Mare și a binecuvîntat credincioșii la post cu multă nevoință și roade duhovnicești.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.