Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Înaltpreasfințitului Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni, adresat Înaltpreasfințitului Petru, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, cu ocazia aniversării zilei de naștere

Înaltpreasfințite Vlădica Petru!

Am deosbita bucurie de a Vă adresa cu prilejul sărbătoririi zilei de naștere calde felicitări dimpreună cu doriri de multă sănătate, zile îndelungate, pace și bucurie!

Dragostea pentru pentru Mîntuitorul Hristos și rîvna pentru îndeplinirea poruncilor Evangheliei Sale le-ați demonstrat pe tot parcursul timpului, chivernisind cu chibzuială și multă înțelepcine bunul mers al vieții duhovnicești și din de Dumnezeu binecuvîntata Eparhie de Ungheni și Nisporeni.

Fie ca Bunul Dumnezeu să Vă dăruiască şi în continuare cu aceeaşi răbdare, putere şi dăruire de sine, de care aţi dat dovadă şi pînă acum, spre a îndruma cu și mai mult har spre Hristos sufletele credincioșilor fii duhovnicești ai Bisericii noastre Ortodoxe!

Întru mulți și fericiți ani Înaltpreasfinţia Voastră!

Cu aleasă considerație

și dragoste întru Hristos,

† NICODIM

Arhiepiscop de Edineț și Briceni

Comments are closed.