Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, cu ocazia aniversării a 10-a de la hirotonia întru Arhiereu

 

Prea Sfinția Voastră, Prea Sfințite Stăpîne Nicodim!

Avem astăzi deosebita bucurie de a Vă adresa cu prilejul aniversării a 10-a de la hirotonia întru arhiereu calde felicitări dimpreună cu doriri de multă sănătate, zile îndelungate, pace și bucurie!

În acești ani de păstorire a Episcopiei de Edineț și Briceni v-am cunoscut drept un păstor înțelept, blînd și exigent în același timp, avînd drept prioritate a slujirii arhierești mîntuirea clerului și a credincioșilor ce V-au fost încredințați spre păstorire, așa cum o cere unui adevărat Ierarh al lui Hristos Dumnezeiasca Scriptură și Sfînta Tradiție a Bisericii Ortodoxe.

Vă dorim să cultivați și în continuare aceleași virtuți, îndrumînd cu multă înțelepciune, cu duhul blîndeței, al dreptății și al dragostei pe anevoiosul drum al mîntuirii clerul și credincioșii din de Dumnezeu binecuvîntata Episcopie de Edineț și Briceni, iar noi, fii duhovnicești ai Prea Sfinției Voastre, Vă asigurăm că vom fi și în continuare alături, susținîndu-Vă cu dragostea noastră, supunerea fiască și rugăciunea.

Întru mulți și fericiți ani Prea Sfinția Voastră!

Cu dragoste întru Hristos,

Colaboratorii Centrului Eparhial

și clerul Episcopiei de Edineț și Briceni

Comments are closed.