Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunare cu slujitorii din cuprinsul Blagociniilor Donduşeni I și II

 

Slujitorii din cuprinsul Blagociniilor Donduşeni I și II au fost convocați în după-amiaza zilei de duminică, 9 august 2020, într-o ședință ordinară, desfășurată la Reședința Episcopală din orașul Edineț sub președinția Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni.

În cadrul întrunirii au fost discutate diverse probleme și noi provocări legate de slujirea pastorală și misionară în parohii în contextul dificil cauzat de pandemia Covid-19.

La final au fost puse în discuție și oferite soluții la diverse întrebări venite din partea preoților, Ierarhul arătîndu-se disponibil și în continuare să ofere suport și susținere slujitorilor în rezolvarea problemelor apărute.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.