Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Cununia tinerilor Daniil și Ana Jîmbei

Duminică, 2 august 2020, încă o pereche de tineri au primit binecuvîntarea Domnului pentru începutul unei căsnicii fericite, în deplină dragoste reciprocă și împlinire a poruncilor lui Dumnezeu. La Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Daniil și Ana Jîmbei. Daniil este fiul doamnei Paulina Jîmbei, șefa secției nr. 4 de la Spitalul ”Toma Ciorbă”  din Chișinău, ctitor al Catedralei din Orhei.

La încheiere, Arhiereul a felicitat tinerii, urîndu-le viață de familie binecuvîntată, multă dragoste și ajutor sfînt de la Dumnezeu în realizarea scopului principal al vieții – mîntuirea sufletului. Tinerii au primit în dar o icoană și Sfîntă Scriptură.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.