Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Liturghia Darurilor mai înainte sfințite la Catedrala „sf. Irh. Nicolae” din Orhei în ziua pomenirii Sfântului Ierarh Grigorie Dialogul, Episcopul Romei

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat în dimineața zilei de miercuri, 25 martie 2020, cînd Biserica Ortodoxă sărbătoreşte pe Sfântul Ierarh Grigorie Dialogul, Episcopul Romei (604), slujba Ceasurilor, a Obedniței și Liturghia Darurilor mai înainte sfințite la Catedrala ”Sf. Irh. Nicolae” din orașul Orhei. Prea Sfinției Sale i-au coliturghisit slujitorii catedralei.

În cadrul Sfintei Liturgii la ectenia mare și la ectenia întreită au fost înălțate rugăciuni speciale pentru cei bolnavi şi încercaţi astăzi în lume de noul virus și pentru întărirea noastră fizică și duhovnicească.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

Comments are closed.