Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat slujbe de pomenire la mormintele rudelor sale

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a săvîrșit în Duminica a II-a după Paşti, Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, după care s-a deplasat la cimitirul din oraşul Orhei, unde a oficiat la mormîntul protoiereului Semion Chişcă o litie morțească. Tot în această zi au fost pomeniţi în rugăciune la locul de odihnă veșnică rudeniile Sale din satul Şărcani, raionul Orhei — Nicolae şi Eugenia Stoian, împreună cu tot neamul lor cel adormit.

la mormîntul prot. Semion Chişcă

 

la mormîntul prot. Igor Procopi

 

 

la mormîntul Nicolae Vulpe

 

 

 

 

 

 

la mormîntul Nicolai şi Eugenia Stoian

 

 

 

 

Comments are closed.