Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Duminica a XXXVI-a după Cincizecime la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din Edineț

În Duminica a 36-a după Cincizecime, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie, înconjurat de un sobor de slujitori și în prezența mulțimii credincioșilor, la Catedrala „Sf. Irh. Vasile cel Mare” din orașul Edineț.

În cadrul serviciului divin au fost înălțate rugăciuni pentru unitatea Biericii Ortodoxe din întreaga lume, pentru pacea și liniștea Bisericii Ortodoxe din Ucraina și pentru întărirea duhovnicească la vreme de grea încercare a Întîistătătorului ei, Preafericitul Mitropolit Onufrie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.