Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de condoleanțe al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Protoiereului Rodion Pleşca, parohul bisericii „Acoperămîntul Maicii Domnului” din satul Scaeni, raionul Donduşeni, în legătură cu mutarea la cele veșnice a mamei sale, Maria

Prea Cucernice Părinte Rodion,

Îndurerată familie Pleşca,

Cu profundă durere sufletească am primit astăzi vestea trecerii la cele veşnice a mamei Prea Cucerniciei Voastre, roaba lui Dumnezeu Maria, fiică credincioasă a Bisericii Ortodoxe.

În aceste momente grele pentru întreaga familie şi pentru cei care au cunoscut-o şi preţuit-o, Vă adresăm condoleanţe şi Vă încredinţăm de întreaga noastră compasiune.

Ne rugăm Milostivului Dumnezeu să odihnească sufletul ei împreună cu drepţii întru Împărăţia Cerurilor, iar pe cei îndoliaţi să îi întărească întru nădejdea învierii celei de obşte şi a iubirii milostive a Mîntuitorului nostru Iisus Hristos Cel Răstignit şi Înviat!

Dumnezeu s-o odihnească în pace!

† N I C O D I M
Episcop de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.