Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat protoiereului Alexandru Buga, parohul bisericii „ Sfîntul Nicolae” din satul Şirăuţi, Briceni, cu prilejul aniversării jubileului de 5 ani de slujire la Altar

Prea Cucernice părinte Alexandru!

Cu prilejul aniverării jubileului de 5 de ani de slujire preoțască, avem deosebita bucurie de a Vă aduce cele mai sincere felicitări, dimpreună cu urări de ani mulți de viață, sănătate deplină, har de la Bunul Părinte Ceresc și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faceți, pace și mîntuire sufletească.

În aceste zile sfinte ne rugăm Atotmilotivului Dumnezeu să reverse din plin darurile Sale cele Cerești asupra Sfinției Voatre, dăruindu-Vă și în continuare multă înțelepciune, pricepere și rîvnă pentru mărturisirea și propovăduirea credinței ortodoxe și păstorirea turmei binecredincioase ce V-a fost încredințată, spre slava Preasfintei Treimi, binele Bisericii și mîntuirea credincioșilor!

Să ne trăiți la mulți și fericiți ani!

Cu dragoste întru Hristos,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Colaboratorii Centrului Eparhial

Comments are closed.