Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a primit vizita membrilor conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa din Todtnau, Germania, la reședința arhierească din Orhei

Luni, 15 ianuarie 2018, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a întîmpinat la Reședința Arhierească din orașul Orhei delegația reprezentanților conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa din Todtnau, Germania. Înalții oaspeți vor afla într-o vizită de lucru în Episcopia de Edineț și Briceni. Din delegația oficială fac parte doamna președinte Ursula Honeck, domnul Tomas Honeck  și doamna Augusta Jumanca, reprezentanta Organizației pentru România.

Oaspeții vor vizita în aceste zile Spitalul Raional Edineț, care a fost dotat cu mobilier nou prin contribuția Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.