Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Felicitarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresată ipodiaconului Chiril Țîmbaliuc la aniversarea jubileului de 30 de ani de viață

Iubite frate Chiril!

Cu prilejul anivesrării jubileului de 30 de ani de viață, am deosebita bucurie să-ți aduc cele mai sincere felicitări, dimpreună cu urări de ani mulți de viață, sănătate deplină, har de la Bunul Părinte Ceresc și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faci, pace și mîntuire sufletească.

În această zi aniversară ne rugăm Atotmilotivului Dumnezeu să reverse din plin darurile Sale cele Cerești asupra ta, dăruindu-ți și în continuare multă înțelepciune, pricepere și rîvnă pentru trăirea credinței ortodoxe și îndeplinirea ascultării de ipodiacon al Episcopului de Edineț și Briceni, ce ți-a fost încredințată, spre slava Preasfintei Treimi și binele Bisericii!

Să ne trăiești la mulți și fericiți ani!

Cu dragoste întru Hristos,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.