Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a participat la ceremonia de învestire a Președintelui Republicii Moldova, Igor Dodon

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a participat vineri, 23 decembrie 2016, la ceremonia de învestire a Președintelui Republicii Moldova, Igor Dodon, ce a avut loc la Palatul Republicii. Prea Sfinția Sa a făcut parte din delegația oficială a Bisericii Ortodoxe din Moldova în frunte cu Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir.

La ceremonia de inaugurare au participat oficiali de rang înalt ai țării, diplomaţi, oameni de artă, politicieni, personalități notorii din ţară, dar și de peste hotare.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

Comments are closed.