Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Blagocinului raionului Donduşeni, Protoiereului Veaceslav Matiescu, cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Ocrotitor

img_8869

 

Prea Cucernicia Voastră!

Cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Ocrotitor — Binecredinciosul Kneaz Veaceslav al Cehiei, am deosebita plăcere de a Vă aduce cele mai sincere felicitări, dimpreună cu urări de ani mulți, sănătate, har și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faceți.

Fie ca Bunul Dumnezeu, pentru rugăciunile Sfîntului Binecredinciosului Kneaz Veaceslav al Cehiei, sărbătorit astăzi, să Vă dăruiască şi în continuare aceeaşi vigoare, energie, zel şi statornicie în mărturisirea credinței ortodoxe, de care aţi dat dovadă şi pînă acum, spre a aduce roade vrednice întru slava Preasfintei Treimi, binele Bisericii Ortodoxe și mîntuirea credincioșilor care V-au fost încredințați spre păstorire!

La mulţi şi fericiţi ani!

† NICODIM

Episcop de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.