Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, protoiereului Alexandru Buga, cu ocazia nașterii celui de-al doilea copil – a fiicei sale Anisia

IMG_6980

 

Prea Cucernice părinte Alexandru,

Mult Stimată Doamnă preoteasă Maria,

Cu multă bucurie duhovnicească, am fericitul prilej de a Vă adresa astăzi, în ziua înjumătățirii praznicului Cincizecimii, sincere și cordiale felicitări cu prilejul venirii pe lume a celui de-al doilea și mult așteptatului copil al Dumneavoastră – fiica Anisia!

Fie ca bebelusul sa fie binecuvântat de Dumnezeu, iar drumul ei în viață să fie o bucurie deplină pentru voi, cei ce sunteți părinții ei! Micuței Îi urăm o viață lină, fără supărări, cu mii de realizări, să fie mereu protejată, îndrumată și iubită de părinți și de Dumnezeu.

Întîmpinăm venirea noii născute în lume cu multă dragoste și bucurie, cerînd și Înger de pace sufletului ei de la Mîntuitorul Hristos, Cel care a venit în lume ca prunc născut în ieslea smerită a Betleemului!

Iar vouă, vă doresc sănătate, bucurii și realizări pe toate planurile!

Să ne trăiți la mulți ani!

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos-Domnul,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.