Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Duminica înainte de Botezul Domnului nostru Iisus Hristos la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

IMG_4287

 

În Duminica înainte de marele praznic al Botezului Domnului nostru Iisus Hristos, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat în ajun slujba Privegherii, iar în dimineața zilei — Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei. Prea Sfinției Sale i-a coliturghisit soborul slujitorilor sfîntului locaș și au fost prezenți numeroși credincioși.

Preicopele evanghelice ale zilei au fost explicate cu binecuvîntarea Ierarhului de către protoiereul Alexandru Fîrfa, cleric al Catedralei.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

IMG_4267

 

IMG_4297

 

IMG_4304

 

IMG_4314

 

IMG_4344

 

IMG_4348

Comments are closed.