Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a primit vizita membrilor conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa din Todtnau, Germania, la reședința arhierească din Orhei

IMG_4405

 

În după-amiaza zilei de duminică, 17 ianuarie 2016, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a întîmpinat cu pîine și cu sare la Reședința Arhierească din orașul Orhei delegația reprezentanților conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa din Todtnau, Germania. Înalții oaspeți vor afla într-o vizită de lucru în Episcopia de Edineț și Briceni și la Spitalul Raional Edineț. Din delegația oficială fac parte doamna președinte Ursula Honeck, domnul Gunter Kollner și doamna Augusta Jumanca, reprezentanta Organizației pentru România.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

IMG_4377

 

IMG_4378

 

IMG_4382

 

IMG_4383

 

IMG_4386

 

IMG_4389

 

IMG_4390

 

IMG_4392

 

IMG_4399

Comments are closed.