Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Au fost distribuite noi loturi de ajutoare pentru parohiile implicate în proiecte sociale

IMG_9697

 

Vineri, 10 decembrie 2015, cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, la sediul eparhial din orașul Edineț a fost distribuit un nou lot de ajutoare destinat beneficiarilor din cele 10 parohii participante la proiectele sociale desfășurate în cadrul Episcopiei noastre sub coordonarea Asociației Obștești „Ajutorul creștin din Moldova”. Ajutoarele, ce au constat din diverse produse alimentare și de igienă, au fost împărțite de președintele Departamentului Eparhial Activitate socială și caritate, protoiereul Sergiu Panaite.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

IMG_9691

 

IMG_9700

 

IMG_9703

 

IMG_9721

 

IMG_9769

 

IMG_9773

Comments are closed.