Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat protodiaconul Filip și soției sale Tamara Namolovan cu prilejul venirii pe lume a celui de-al doilea fiu al lor, pruncul Damian

IMG_4364

 

Cucernice părinte Protodiacon Filip,

Mult Stimată Doamnă Tamara,

Venirea pe lume a celui de-al doilea mult așteptat și îndrăgit prunculeț al Dumneavoastră Damian îmi oferă fericitul și plăcutul prilej de a Vă adresa sincere și cordiale felicitări!

Nașterea de prunci este cel mai mare dar al lui Dumnezeu făcut oamenilor. El este un semn divin prin care Bunul nostru Părinte Ceresc, Creatorul lumii și a tuturor făpturilor văzute și nevăzute, ne arată că a investit în noi încrederea de a fi creatori împreună cu El, aducînd pe lume o viață nouă. Este un lucru nemaipomenit și extraordinar!

Bucurați-Vă împreună cu copiii Dumneavoastră de acest prețios dar ceresc al perpetuării neamului!

Ne rugăm Bunului Dumnezeu să dăruiască nou-născutului prunc Damian multă sănătate, fericire, ani lungi de viață, spor în toate și binecuvîntare.

Să ne trăiți la mulți ani!

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos-Domnul,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.