Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Spre atenția slujitorilor Eparhiei de Edineț și Briceni!

вензель-епископ2 Cu prilejul începutului noului an de studii, îndemnăm și binecuvîntăm toți slujitorii Episcopiei de Edineț și Briceni să oficieze duminică, 30 august 2015, după Sfînta Liturghie, slujba Te Deum-ului la început de an școlar și să participe la 1 septembrie curent în școlile din raza parohiei la festivitățile de deschidere a noului an de învățămînt prin oficierea rugăciunilor de binecuvîntare, discursuri publice și discuții particulare cu profesorii, părinții și elevii privind importanța studierii Bazelor Ortodoxiei în școală.

Bunul Dumnezeu să ne ajute la înfăptuirea acestei misiuni nobile!

Cu arhierești binecuvîntări,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.